Rüstem Mahallesi

Bebek Sokak No:6 Urla/İzmir

0232 323 6967

08:00/18:00 Arası Aklınıza Gelenleri sorabilirsiniz.

info@hansomine.com

İstediğinizi Sorabilirsiniz.

Hakkımızda

Hakkımızda

Firmamız 2010 yılında faaliyete geçmiştir. KRATKI Şömine (Döküm ve çelik şömine hazneleri, sulu sistem şömine hazneleri, Şömine sobaları, Bioşömineler) ve PAROC marka Taşyünü ithalatçısıdır. Aynı zamanda şömine malzemeleri ticareti ve montajı yapmaktadır.

İşletmemizin amacı, Türkiye’deki şömine yaptıracak herkesin Avrupa standartlarına uygun şöminelere sahip olmasını sağlamaktır. Şöminenin kazanından, bacasına, ısı yalıtım malzemesinden bantına , menfezine, ısı dağıtım kanallarına varıncaya kadar AB standartlarındaki ürünlerin şömine yaptıracak her eve girmesini önemsiyoruz.

Peki biz ne yapıyoruz?

Biz bu sebeple Avrupa’nın en yeniliğe açık şömine hazneleri imalatçıları Kratki.pl ve 50 yıllık engin geleneğe sahip İtalyan Edilkamin ve yine Avrupa’nın en köklü ve aynı zamanda en yenilikçi taş yünü imalatçısı PAROC ve de Türkiye’nin en teknolojik baca üreticisi Tubest’i bünyesine katıp size kusursuz bir çözüm üretiyoruz.

Markalarımızı Yakından Tanıyalım

Kratki.pl

Kratki.pl 1997 senesinden itibaren Polonya’da kuru ve sulu sistem şömine hazneleri ve sobaları, bio şömineler, menfezler, ısı yalıtım malzemeleri imalatı yapan, başta Almanya, Fransa ve Türkiye olmak üzere her kıtaya ihracat yapan genç, dinamik, yenilikçi (her sene bir düzine yeni ürün) ve teknolojiye son derece önem veren bir markadır.

Paroc

Türkiye’de ısı odalı şöminelerin vazgeçilmezi Paroc Fireplace Slab, binalarda, endüstride, gemicilik sektöründe yangın ve ısı yalıtımı konusunda Avrupa’nın parmakla gösterilecek firmalarından biri olan Paroc’un şömine endüstrisi için ürettiği ısı odası izolasyon malzemesidir.

Şöminede yalıtım niye önemlidir sorusu aklınıza gelebilir. Nedeni şudur, özellikle dökümden mamul şöminelerin ürettiği yüksek ısıyı binanın dışına kaçmasını engellemek aynı zamanda da dekorasyon ve odacığın yapısına yüksek ısının zarar vermesini engellemektir. Bu nedenle yapılan ısı odasının içine bu ısıya dayanacak ısıyı geçirmeyecek bir malzeme gereklidir. Bu da Aluminyum folyo kaplı taş yünüdür.

Neden PAROC?
Paroc imalatında Asbest kullanmayan tek imalatçıdır dolayısıyla kanserojen bir yapıda değildir. Yüksek teknolojisi sayesinde ısı geçirgenlik katsayısı minimum düzeydedir ve lif yapısı yatay değil de dikine olduğu için de çok yüksek yoğunluğa gerek kalmadan yüksek sertliğe ulaşıp uygulama kolaylığı ve sisteme hafiflik sağlar. Her taşyünü Paroc değildir. Her folyolu taşyünü de şömine taşyünü değildir.

Echa-Flex/Echa-Inox

Şöminenin olmazsa olmazlarından bir diğer başlık da bacadır. Bacanın olmadığı yerde odunlu ve gazlı şömine olmuyor malesef. Şöminede baca paslanmaz çelik olmak zorunda 304 ve 316L kalite paslanmaz bacaları şöminelerde kullanıyoruz. Bacalar da kendi içerisinde Fleks ve Düz modül bacalar olarak ikiye ayrılıyordu. Artık bacalar tek sarım fleksler, düz modüller ve çift sarım fleks olmak üzere 3’e ayrılıyor. Çift sarım fleksler, hem fleks özelliğe sahip esnek, hem de düz modülün mükavemetine ve kurum tutmayan yapısına sahip.

Han Şömine, %100 Türk sermaye ve Türk mühendislerinin çalışmalarıyla üretimini geçekleştirdiği bacalara 5 yıl garanti vermektedir.