Hakkımızda

Ana Sayfa / Hakkımızda

Biz Kimiz

İşletmemiz Hakkında

Firmamız 2010 yılında faaliyete geçmiştir. KRATKI Şömine (Döküm ve çelik şömine hazneleri, sulu sistem şömine hazneleri, Şömine sobaları, Bioşömineler) ve PAROC marka Taşyünü ithalatçısıdır. Aynı zamanda TUBEST Baca sistemlerinin de bayisi olup, şömine malzemeleri ticareti yapmaktadır.

İşletmemizin amacı, Türkiye’deki şömine yaptıracak herkesin Avrupa standartlarına uygun şöminelere sahip olmasını sağlamaktır. Şöminenin kazanından, bacasına, ısı yalıtım malzemesinden bantına , menfezine, ısı dağıtım kanallarına varıncaya kadar AB standartlarındaki ürünlerin şömine yaptıracak her eve girmesini önemsiyoruz.

Şömine giren her evde ateşle oynanıyor. Bu eğlenceli olduğu kadar riskli bir durum.

Peki biz ne yapıyoruz?

Biz bu sebeple Avrupa’nın en yeniliğe açık şömine hazneleri imalatçıları Kratki.pl ve 50 yıllık engin geleneğe sahip İtalyan Edilkamin ve yine Avrupa’nın en köklü ve aynı zamanda en yenilikçi taş yünü imalatçısı PAROC ve de Türkiye’nin en teknolojik baca üreticisi Tubest’i bünyesine katıp size kusursuz bir çözüm üretiyoruz.

Markalarımızı Yakından Tanıyalım

Kratki.pl

Kratki.pl 1997 senesinden itibaren Polonya’da kuru ve sulu sistem şömine hazneleri ve sobaları, bio şömineler, menfezler, ısı yalıtım malzemeleri imalatı yapan, başta Almanya, Fransa ve Türkiye olmak üzere her kıtaya
ihracat yapan genç, dinamik, yenilikçi (her sene bir düzine yeni ürün) ve teknolojiye son derece önem veren bir markadır. Ürün grubuna 2016 içerisinde doğalgazlı şömine ve Pellet sobasını da eklecektir yakında web sitemizden o ürünleri de paylaşacağız.

Edilkamin

Edilkamin 50 yıllık geçmişe sahip birkaç ülkede üretim tesisleri olan çok uluslu ve sektörün en önemli şirketlerinden bir tanesidir. Çok geniş bir ürün çeşitliliği mevcut, özellikle geniş ekran asansörlü şömine haznesi modelleri ülkemizde büyük rağbet görmektedir. Diğer yandan sulu sistem şöminelerde de geniş ekran ve yüksek kapasiteyi arayanlar için vazgeçilmez bir tercih.

Odunlu şömine sobası, pellet sobası, pellet şömine hazneleri grubunda da sayısız model ve alternatifi sizlere sunuyor.

Paroc

Türkiye’de ısı odalı şöminelerin vazgeöilmezi Paroc Fireplace Sbb olmak üzere binalarda, endüstride, gemicilik sektöründe yangın ve ısı yalıtımı konusunda Avrupa’nın parmakla gösterilecek firmalarından biridir PAROC.

Şöminede yalıtım niye önemlidir sorusu aklınıza gelebilir. Nedeni şudur, özellikle dökümden mamul şöminelerin ürettiği yüksek ısıyı binanın dışına kaçmasını engellemek aynı zamanda da dekorasyon ve odacığın yapısına
yüksek ısının zarar vermesini engellemektir. Bu nedenle yapılan ısı odasının içine bu ısıya dayanacak ısıyı geçirmeyecek bir malzeme gereklidir. Bu da Aluminyum folyo kaplı taş yünüdür.

Neden PAROC?
Paroc imalatında Asbest kullanmayan tek imalatçıdır. dolayısıyla kanserojen bir yapıda değildir. Yüksek teknolojisi sayesinde ısı geçirgenlik katsayısı minimum düzeydedir. ve lif yapısı yatay değil de dikine olduğu
için de çok yüksek yoğunluğa gerek kalmadan yüksek sertliğe ulaşıp uygulama kolaylığı ve sisteme hafiflik sağlar. Her taşyünü Paroc değildir. Her folyolu taşyünü de şömine taşyünü değildir.

Tubest

Şöminenin olmazsa olmazlarından bir diğer bağlık da bacadır. Bacanın olmadığı yerde odunlu ve gazlı şömine de olmuyor malesef. Şöminede baca paslanmaz çelik olmak zorunda 304 ve 316L kalite paslanmaz bacaları şöminelerde kullanıyoruz. Bacalar da kendi içerisinde Fleks ve Düz modül bacalar olarak ikiye ayrılıyordu ta ki Tubest’e kadar. Tubest bizlere düz modülün fleks bacalarda kullanılabileceğini gösterdi. Artık bacalar tek sarım fleksler, Düz modüller ve çift sarım fleks olmak üzere 3’e ayrılıyor. Çift sarım fleksler, hem fleks özelliğe sahip esnek, hem de düz modülün mükavemetine ve kurum tutmayan yapısına sahip.

Tubest İtalyan teknolojisine sahip, yerli sermayenin ürünüdür. Han Şömine Tubest’in şömine grubu ürünlerinin yetkili dağıtıcısıdır.

Han Şömine ve Baca Sistemleri A.Ş. şöminede kullanılması gereken doğru malzeme ne varsa ayağınıza getirmeye devam edecek. Yenilik nerede biz oradayız!!!

Bize Ulaşın

Size en kısa sürede cevap ileteceğiz.

Arama terimini giriniz